איך למצוא עבודה מהר

איך למצוא עבודה מהר

זמן יקר כשמחפשים עבודה חדשה לגמרי. אל תבזבז את זה על ידי מילוי מלא של פונקציות למיקומים שאתה מתעניין בהם למחצה בלבד. כחלופה, קח את הזמן כדי לקבוע את סוג המקום שאתה באמת יכול ליהנות ממנו ואחריו הקדיש את עצמך לגלות דבר אחד שתואם. רוב לוחות העבודה ואתרי הגיוס יאפשרו לך לבצע חיפושים מסוימים כדי להתאים לך עבודה שתיהנה ממנה ותצליח.


כתוב כמה משפטים מרכזיים התואמים את חובות העבודה ואת המומחיות בעבודה שיש לך, אז עליך להשתמש בביצועי החיפוש של כל אתרים לטובתך. חיפושים ספציפיים אלה בנוסף יאפשרו לך לציין עד כמה התוצאות יהיו סגורות ככל הנראה באופן מיקום בנוסף לשלב התעסוקה והשלב. התוצאות יפלסו אותך לתפקידים נגישים הרבה יותר קרובים לרצונך. אחרי שיש לך התאמה, מילוי המכשיר יהיה כנראה הרבה פחות מייגע מאשר להשתמש בו במקום שאתה לא כל כך בעד.


2. אל תתיישב

הישאר מיוחד ביחס למקום שאתה מעוניין לעבוד בו. פשוט בגלל שיש 10 פתחים באזור שלך, זה לא אומר שאתה חייב לפנות לכולם. ניתוח מודל המעסיק שלהם באופן מקוון ותקשר עם בני משפחה וחברים, כך שתגלה פשוט משרד ומקום שתואם את ערכי ורצונות העבודה שלך.


מוקדם יותר מתחילת הניתוח שלך, השתדל להרכיב רשימה של המשרד המתאים לך, סוג סביבת העבודה שאתה פורח בה וכל חברות שמרגשות אותך.


3. לא פשוט לוותר

סיימת את הניתוח שלך והגשת את השירות / קורות החיים שלך, אולם מה עכשיו? שמור על עיניך פקוחות בפני מעסיקים פוטנציאליים שונים ואלטרנטיבות כאשר הם מגיעים נגישים, זה גבוה יותר לשימוש עבור הרבה תפקידים שמסקרנים אותך מאשר פשוט לעשות שימוש ב -1 או שניים.


אם ארגון שולח מכתב דחייה, קח את ההזדמנות לשאול אותם מה סיימת בדרך אחרת, ובנה על כך לפעם הבאה.


4. זכור את מכתב Cowl

מנהלי העסקה מקדישים אך ורק 5-7 שניות לבדיקת קורות חיים, ולכן חיוני לתפוס את שיקול דעתם במכתב חופה. זה הכי טוב לשנות את מכתב השמיכה עבור כל מקום שאתה פונה אליו.


צריך להעסיק מהר? אל תשכח מכתב חופה והטמיע את המעקב הגדול ביותר הזה:

תן תקציר מהיר של {הכישורים} שלך וצור קשר כיצד אתה מתכוון לסייע לארגונים לשגשג. מנהלי העסקה רוצים לדעת אילו יחידות אתה מלבד מועמדים שונים. עם זאת, זה אפשרי שקורות החיים שלך לא יכלו להתבלט ואפשר למסור אותך למקום.


5. קורות חיים מיוחדים לתפקיד

בדומה למכתב הפתק שלך, כל קורות חיים שאתה מגיש צריכים לשים לב למשרה הספציפית הזו. זכור להדגיש יכולות ומומחיות בטוחים המתאימים למקום ההוא.


ללא אלה, סביר להניח שתתגעגע ממערכת המעקב אחר המועמדים או ממפקח הגיוס ותיפסל מיידית לתפקיד. העבירו נושאים שקשורים למקום מעט או לא, כך שיש לכם מקום למה שעושה.


6. שמרו על זה בקלות

למי שנמצא שנים בכוח העבודה ויש לו דפי התמחות, אתה חייב לרשום את כל זה? לא הוגן. ביחס לאמירת מומחיות ולעבר היסטורי בעבודה, החזק אותה עדכנית וקלה.


שלושת המשרות הקודמות או 5-7 שנות העסקה מספיקות בכדי לספק ראייה שקופה במומחיותך בעבודה. אספקת מידע רב מדי עשויה להיות מכריעה ותסעיר את המפקח על העסקה כחלופה להרשים.

תגיות:

עוגיות

אתר זה משתמש בעוגיות כדי להבטיח שתקבלו את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו.

קבל